• In English
  • Обережно – кліщі!
    , опубліковано 13 Квітня 2018 року о 11:11

    До інфекцій, які передаються через укуси кліщів відносяться такі захворювання як кліщовий енцефаліт, системний кліщовий бореліоз (хвороба Лайма) та інші.

    Період активності кліщів співпадає з найбільш активним виходом людей на відпочинок. Чисельність кліщів швидко збільшується та залишається високою до середини чи кінця червня, в залежності від погоди.

    Та не варто їх боятися, необхідно захиститися та пильнувати, щоб не принести додому на собі небажаного гостя.

    Найбільш простим та ефективним засобом профілактики захворювань, що передаються кліщами, є недопущення присмоктування їх.

    Людям, які зібралися на відпочинок, пропонується одягти відповідний одяг, щоб були закриті всі частини тіла, так як кліщ не нападає одразу, а поступово пересувається по одягу в пошуках місця, де йому буде зручніше всього присмоктатися.

    Щоб зняти вчасно «нападника», відпочиваючим пропонується кожні дві години оглядати один одного на наявність кліщів. Виявленого кліща обов’язково треба зняти.

    Для індивідуального захисту можна використовувати засоби, що відлякують кліщів  (репеленти), якими обробляють поверхню відкритих ділянок шкіри, одежу.

    Якщо все ж нападу кліщів не вдалось уникнути, то його з тіла треба якомога швидше видалити. Найкраще його видалити в лікувально-профілактичному закладі, в разі його відсутності – самостійно.

    Для цього шкіру обробляють будь-яким антисептиком, кліща беруть за черевце пінцетом або чистою серветкою та обережно, щоб не відірвати йому голову, потягнути вгору перпендикулярно шкірі.  викручують зі шкіри, або, похитуючи, тягнуть. Після чого місце укусу обробляють антисептиком.

    Видаленого кліща радимо помістити в щільно закритий скляний посуд та  віднести в лабораторію особливо небезпечних інфекції Державної установи «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України»  для дослідження кліща на наявність збудників іксодового кліщового бореліозу.

    Всім особам, які потрапили під напад кліща, рекомендується проводити щоденно термометрію протягом двох тижнів і стежити за самопочуттямУ разі появи будь-яких ознак захворювання: підвищення температури тіла, почервоніння, припухлості на шкірі в місці укусу необхідно звернутися до лікаря-інфекціоніста!

    Call Now Button
    Будь в курсі подій