• In English
  • Лептоспіроз та його профілактика!
    , опубліковано 20 Липня 2017 року о 14:14

    Лептоспіроз – гостра інфекційна хвороба з групи зоонозів, яка спричи-няється різними серотипами лептоспір та супроводжується гарячкою, симптомами загальної інтоксикації, ураженням нирок, печінки, серцево-судинної, нервової систем.

    Для лептоспірозу характерна літньо-осіння сезонність. В області у 2014 році було зареєстровано 17 випадків лептоспірозу,  у 2015 році – 9 та у 2016 –  7. З них по  2 летальних випадки  в 2014 і 2015 роках та 4 в 2016. За  6місяців  поточного року захворювання в  області не реєструвалось. Однак, в останні роки захворювання реєструвалось у мешканців всіх територій області та м. Чернівці, крім Путильського та Сокирянського районів.

    Мишоподібні гризуни (щури, миші) є основним джерелом інфекції у природі, від яких заражаються домашні (велика рогата худоба, свині, собаки) та дикі тварини. У тварин хвороба часто протікає безсимптомно, у вигляді довготривалого носійства, при цьому збудник виділяється з сечею у зовнішнє середовище. Хвора людина не становить небезпеки для оточуючих.

    Які шляхи передачі лептоспірозу?

    З сечею хворих і перехворівших тварин лептоспіри потрапляють у водоймища, де зберігають свою життєдіяльність довгий час. Щурі та мишовидні гризуни можуть заражати і харчові продукти.

    Людина інфікується при купанні у заражених водоймищах, або при вживанні сирої води з невідомих джерел, забруднених харчових продуктів, при догляді за хворими тваринами.

    Лептоспіри можуть проникати в організм не тільки через шлунково-кишковий тракт, але й через пошкоджену шкіру та слизові оболонки. Майже всі випадки захворювань виникають внаслідок недотримання правил особистої

    Інкубаційний період триває від 4 до 14 днів (частіше 79 днів). Хвороба починається гостро, з’являється озноб, підвищується температура тіла (39-40° С). Хворі скаржаться на сильний головний біль, безсоння, відсутність апетиту, спрагу. Дуже характерною ознакою є сильні болі в м’язах, особливо в литкових.

    Як  вберегти  себе від  захворювання  на  лептоспіроз?

    Щоб не захворіти на лептоспіроз необхідно:

    – дотримуватись правил особистої гігієни, мити руки перед вживанням їжі;

    – не купатись у забруднених водоймищах;

    – знищувати щурів і мишей, не допускати забруднення гризунами харчових продуктів та питної води.

    При перших ознаках захворювання негайно звернутись  до лікуваль-ного  закладу.

    Call Now Button
    Будь в курсі подій